Mūsu vēsture

Farmaceitisko preparātu ražotājs ar bagātīgām tradīcijām Eiropas sirdī.

    

 

 

1890. gads — Kahlbaum Laborpräparate

1890. gadā Johaness Kālbaums (Johannes Kahlbaum) nodibināja ķīmisko un farmaceitisko preparātu uzņēmumu “Kahlbaum Laborpräparate”. BERLIN-CHEMIE AG uzņēmuma telpas Berlīnē — Ādlershofā šobrīd atrodas vietā, kur reiz atradās vecā rūpnīca. 20. gadsimta sākumā Kahlbaum Laborpräparate uzņēmumā jau strādāja vairāk nekā 250 cilvēku, ražojot vairāk nekā 1000 dažādu laboratorijas ķimikāliju un pirmos medicīniskos preparātus.


1927. gads — no Schering-Kahlbaum AG līdz Schering AG

Uzņēmumam 1927. gadā apvienojoties ar uzņēmumu Schering, kura galvenais birojs atradās Berlīnē — Vedingā, tas kļuva par valstī lielākā ķīmisko un farmaceitisko preparātu uzņēmuma daļu, iegūstot nosaukumu Schering-Kahlbaum AG.

Tikai desmit gadus vēlāk, 1937. gadā, kad to pilnībā pārņēma Schering AG, uzņēmums izmainīja visu savu stratēģiju. Kopš šī brīža tas sāka koncentrēties nevien uz ķīmiski tehnisku produktu ražošanu, bet aizvien vairāk arī uz farmaceitisko preparātu ražošanu.


1956. gads — VEB Berlin-Chemie

Pēc Otrā pasaules kara Schering AG rūpnīca Ādlershofā atradās padomju okupācijas zonā un attiecīgi vēlāk Vācijas Demokrātiskajā Republikā. Demontāžas rezultātā uzņēmums zaudēja ierīces un iekārtas, laboratorijas telpas un izejmateriālus, taču vienlaikus arī turpināja izgatavot pasūtījumus militārām vajadzībām. Lielu produkcijas daļu padomju okupācijas spēki konfiscēja kā reparācijas. 1948. gadā Ādlershofas rūpnīca tika nacionalizēta, kļūstot par valsts uzņēmumu.

No 1950. gadu vidus uzņēmums darbojās ar nosaukumu VEB Berlin-Chemie. Turpmākos gados valsts uzņēmums attīstījās par vienu no Vācijas Demokrātiskās Republikas lielākajiem ķīmisko vielu uzņēmumiem ar zāļu ražotni. Bez penicilīna, insulīna un hloramfenikola VEB Berlin-Chemie arī ražoja pesticīdus un kaitēkļu apkarošanas līdzekļus, vēlāk arī silikātus dzīvojamo ēku celtniecībai un izejmateriālus tekstilrūpniecībai un kosmētikas rūpniecībai.


1990. gads — BERLIN-CHEMIE Aktiengesellschaft (PLC) dibināšana

Īsi pirms Berlīnes mūra krišanas turpmākas darbības nodrošināšanai uzņēmums tika pārveidots par publisku sabiedrību ar ierobežotu atbildību. Mainījās arī tā darbības virziens: sākot no šī brīža, BERLIN-CHEMIE specializējās tikai farmaceitisko preparātu ražošanā, pielāgojot ražošanas procesus starptautisko standartu prasībām. Uzņēmums šajās krasajās pārmaiņās ieguldīja vairāk nekā 100 miljonu DM. Līdz ar Vācijas atkalapvienošanu, bijušajai Vācijas Privatizācijas aģentūrai (Treuhandanstalt) tika dots uzdevums starptautiskā konkursā pārdot jaunizveidoto uzņēmumu BERLIN-CHEMIE AG.


1992. gads — pārdošana Itālijas MENARINI grupai

Starptautiskā konkursa rezultātā 1992. gadā uzņēmumu BERLIN-CHEMIE AG iegādājās Itālijas lielākais farmācijas uzņēmums MENARINI grupa, to un it sevišķi tā mārketinga un pārdošanas nodaļas visaptveroši paplašinot, lai uzņēmums spētu labāk pieņemt aktuālos izaicinājumus. BERLIN-CHEMIE darbojas Vācijas vispārējā farmācijas tirgū kopš 1993. gada, un kopš 1994. gada uzņēmums sasniedzis ievērojamus panākumus. Pēdējo divdesmit gadu laikā BERLIN-CHEMIE izaudzis par starptautiskā mērogā strādājošu, veiksmīgu zāļu ražotāju.

 

Turpmāki temati